piątek, 31 marca 2017

Poznań w krótkim spacerze

Dzięki wyzwaniu fotograficznemu BliskoStworów udało nam się wygrać rodzinną sesję zdjęciową u Carmelove Photography w Poznaniu. Przy okazji pospacerowaliśmy trochę po centrum:)

Nie planowaliśmy długiego zwiedzania z Tymonem. Wiedzieliśmy, że będziemy mieli mało czasu, a podróż zmęczy malucha. Dostaliśmy dużo wskazówek od Kamili (fotograf), co warto na szybko zobaczyć w Poznaniu. My dosłownie zrobiliśmy kółko wokół Rynku, ale było przyjemnie (choć gdyby nie było okropnie zimno i nie wiało byłoby znacznie lepiej).

Spacer rozpoczęliśmy od Parku Mickiewicza, Pomnika Mickiewicza i Pomnika Ofiar Czerwca 1956:


Z dużego placu widać ogromny Zamek Cesarski:


Idąc Aleją Świętego Marcina, na Piekarach trafiliśmy na kilka food trucków i zrobiliśmy sobie mini przerwę jedzeniową w Pig in Fog (obsługa i jedzenie super :) )Dalej to już kilka kroków na Rynek a Poznaniu, tu nas trochę wywiało, Tymon zaliczył całkiem konkretną "glebę", popatrzyliśmy na Ratusz, kamieniczki i co tu dużo mówić zawróciliśmy na parking.
Wracając zahaczyliśmy o Zamek Królewski i obejrzeliśmy panoramę Rynku:Przeszliśmy też Placem Wolności z ciekawą Fontanną Wolności:


Podsumowując to był szybki i intensywny wypad. Ze względu na komfort Tymka ograniczyliśmy się do krótkiego spaceru, jednak widać, że był wszystkim bardzo zainteresowany. Liczymy na cieplejszą aurę, bo zwiedzanie w wietrze i chłodzie, trochę odbiera przyjemność eksplorowania ;)

Info praktyczne:

  • Łódź- Poznań ( około 2,5 h, koszt przejazdu autostradą w jedną stronę około 60 zł !)
  • parking Poznań - ul. Wieniawskiego (sobota bezplatnie)
Polecamy:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz